Záruka, rady a doporučení.

 

Firma Kapitán Praha s.r.o. je na trhu více než 20 let a poskytuje záruku na kvalitu své práce standardně od 2 do 5 let. Záleží na druhu práce a samozřejmě na výběru barev. Platí, že čím kvalitnější barvu si vyberete, tím delší záruku vám poskytneme. U kvalitních barev Dulux a Johnstone´s pocházejících z Velké Británie dáváme až 5 let záruky. Stejné podmínky platí u barev Tikkurila nebo Teknos pocházejících ze severských zemí. Na české barvy dáváme většinou standardní záruku dva roky.

U lakýrnických prací vám dáme záruku až 7 roků. Nejlepší zkušenosti z praxe, co se týče lakování, máme s barvami Johnstone´s a Primalex.

Vždy se před provedením prací ujistěte, jak dlouhou vám firma poskytne záruku na jednotlivé práce a barvy. Následně si sestavte dohodu, kterou obě strany podepíší. Ujistěte se, že víte přesně, kdo bude malířské práce vykonávat, a ověřte si, že jsou řádně pojištěni.

 

Co by vás mělo zajímat nejdříve?    

 

Před samotným vymalováním bytu, domu nebo kanceláře si máte možnost pečlivě vybrat malíře pokojů nebo firmu, která pro vás zakázku zhotoví. Určitě tuto část nepodceňte. Plánování je jednou z nejdůležitějších částí malování. Může se to zdát zdánlivou maličkostí, ale do budoucnosti si tím můžete ušetřit spoustu starostí a peněz.

Jak si správně vybrat malíře pokojů? Nejlepší variantou je vždy doporučení. Zeptejte se svých přátel nebo známých, jaké mají zkušenosti s malíři a malířskými firmami. Pokud vám nepomohou nejbližší, pusťte se do výběru na internetu. Důkladně si prostudujte jednotlivé nabídky ve vyhledávači. Ty nejlepší firmy nemusí být hned na první stránce googlu nebo seznamu. Zaměřte se na reference. Firma, která se nemá za co stydět, prezentuje ukázky své práce na svých webových stránkách. Dopředu také můžete získat povědomí o ceně. Ceník by na poctivé a důvěryhodné stránce neměl chybět.

Zavolejte nebo napište poptávku mailem. Neomezujte se na jednu firmu. V tomto bodě získáte představu o tom, jak jednotlivé firmy fungují a jak rychle budou reagovat na vaše požadavky. Teď už zbývá jen domluvit termín konzultace.

Samotnému malování předchází konzultace se zkušeným malířem. Při prohlídce vám odborník pomůže vybrat barvy a především si pořádně prohlédne místnosti, které chcete vymalovat. Získáte představu o ceně práce a časové náročnosti. Vyžádejte si detailní nacenění všech prací. Ujistěte se, že víte, kdo dodává barvy, kolik vrstev budou malíři nanášet a jaká je jejich sazba na den, pokud se práce protáhnou. Příprava na malování a realizace většinou neprobíhají v jeden den. Podle náročnosti vymalování existují zažité postupy práce. Pokud je potřeba, oškrábe se stará omítka, vybrousí se stěny, případně se musí vyštěrkovat, pokud jsou na stěnách nerovnosti nebo větší díry. Maluje se až druhý den. Nechtějte tento postup uspěchat, nevyplácí se to.

 

Na co se nezapomeňte zeptat a co byste si měli vyjednat?

 

ZÁRUKA

 

Podle občanského zákoníku je záruční doba na malířské práce stanovena na šest měsíců, pokud není ve smlouvě nebo objednávce stanoveno jinak. Zeptejte se malíře, jak postupuje při řešení reklamace. Zeptejte se také, jaké barvy by vám doporučil, na jejich kvalitu a jak dlouhou záruku vám na svoji práci a jednotlivé barvy garantuje. Není nic důležitějšího než prevence. Pokud jste se rozhodli, koho najmete, sestavte si písemnou dohodu, která bude obsahovat délku trvání prací, sazby a způsob platby. Vždy také zajistím, aby obě strany dohodu podepsaly.

Nejčastější vady, které se mohou vyskytnout v průběhu několika měsíců nebo roků po vymalování jsou například vyblednutí nátěru, skvrny na zdi nebo se stěny začnou brzy loupat. Někdy se objeví praskliny v rozích způsobené použitím levného akrylátového tmele, který není fungicidní. Výskyt plísně na stěnách, který nemusí být vždy způsoben nedostatečným větráním nebo vlhkostí v bytě. Ve všech těchto případech by se měl malíř pokojů nebo firma, která práci odvedla, vrátit a vady v dohodnutém termínu opravit.

Nevynechávejte při malování penetrační nátěr proto, abyste ušetřili. Může se vám stát, že při použití různých barevných odstínů se vám už po měsíci mohou na zdech objevit různé skvrny, které jste se snažili překrýt dvěma nátěry. Skvrny se objevují z několika důvodů. Například vysají barvu na místech, kde bylo právě potřeba nanést penetraci.

Chápeme, že vás občas tlačí čas, a že byste měli rádi vymalováno co nejdříve, ale ani při malování pokojů, natírání nebo lakování by se nemělo nic uspěchat. Vše má svá daná pravidla.

Pokud máte jakýkoliv požadavek nebo dotaz, neváhejte nás kontaktovat.