Jak vymalovat dětský pokoj

Inspirace pro vymalování dětského pokoje. Připravili jsme pro vás několik barevných variant, viz obrázky níže. Vybrat si můžete podle svého nejlepšího pocitu nebo se zkuste zamyslet, jak se bude vaše dítě cítit v nově vymalovaném pokoji.

Protože se malováním interiérů zabýváme už více než dvě dekády, rádi se podělíme o získané zkušenosti z malování pokojů. Je dokázáno, že barvy mohou působit kladně na psychiku vašeho potomka. Mohou mít velký vliv na jeho další rozvoj. Například kombinace mnoha barev působí spíše chaoticky a narušuje dítěti jeho soustředění a pozornost.

 

Vymalovali jste pokoj sněhově bílou barvou? Naprosto v pořádku. Můžete vhodně barevně sladit nejen nábytek, ale také různé doplňky, jako například povleční, koberce, závěsy nebo třeba barvu květináčů a podobně. Stěny nebo doplňky ve správném odstínu mohou malému školákovi dodat energii a chuť do učení, nebo ho naopak zklidnit, má-li sklony k hyperaktivitě a nedokáže-li se soustředit. Přečtěte si více o barvách a jejich působení na vaše děti zde.

Z více studií vyplývá, že nejvhodněji zvolenými barvami jsou světlé odstíny. Nehledě na to, zda-li se jedná o barvy teplé nebo studené. A pokud si nejste úplně jisti, nechte si od nás poradit.